Достапни линкови

Турција не дозволи грчкиот министер за одбрана да положи венец


Турција не дозволи грчкиот министер за одбрана да положи венец
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Турската крајбрежна стража го блокираше грчкиот министер за одбрана Панос Каменос да стигне до островот Кардак. Ова го соопшти турското Министерство за внатрешни работи додека тензиите меѓу двата соседа ескалираа во последниве недели.

XS
SM
MD
LG