Достапни линкови

Фрчкоски – Нема да има консензус за името, власта треба да ја понесе одговорноста


Фрчкоски – Нема да има консензус за името, власта треба да ја понесе одговорноста
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:23 0:00

Нема да се создаде национален консензус за спорот за името. За решението ќе биде одговорна политичката елита која го носи, тоа секогаш и во секое општество било така, вели универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG