Достапни линкови

Почнува Светскиот економски форум во Давос


Почнува Светскиот економски форум во Давос
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Швајцарскиот скијачко туристичко градче Давос е под дебела снежна покривка на стартот на годинашниот Светски економски форум. И покрај тоа таму веќе почна да пристигнува светската политичка, бизнис и естрадна елита која четири денови ќе разговара за светските предизвици.

Категории

XS
SM
MD
LG