Достапни линкови

Што велат учесниците на протестот во Солун?


Што велат учесниците на протестот во Солун?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Десетици илјади луѓе се собраа во неделата во Солун на протест против употребата на зборот Македонија во кое било решение на спорот со името меѓу Грција и Македонија. Побаран е и референдум за ова прашање. Што велат некои од учесниците на протестот?

XS
SM
MD
LG