Достапни линкови

Социјалдемократите се за преговори за нова германска влада


Социјалдемократите се за преговори за нова германска влада
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Германските социјалдемократи гласаа за започнување формални коалициски разговори со конзервативците на канцеларката Ангела Меркел. Со тоа најголемата економската сила на Европа е на чекор поблиску до стабилна влада по неколкумесечни политички ќор-сокак.

XS
SM
MD
LG