Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија во утринските часови се уште ќе преовејува слаб снег во северните и источните делови. Преку денов ќе биде сончево со умерена облачност и студено со засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од минус 1 до 6 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 4 степени.

XS
SM
MD
LG