Достапни линкови

Каква беше првата година на Трамп на светската сцена?


Каква беше првата година на Трамп на светската сцена?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

На 20 јануари завршува првата годишнина на Доналд Трамп како претседател на САД. Година која беше одбележана со зголемени тензии со Северна Кореја, повлекување на САД од Парискиот климатски договор и сомнежи за наводното руско влијание врз американските претседателски избори.

Категории

XS
SM
MD
LG