Достапни линкови

Тимоние - Има простор за подобрување на законот за јазици


Тимоние - Има простор за подобрување на законот за јазици
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:48 0:00

Мислам дека не сум единствениот што го не успеал да го разбере законот за јазици, бидејќи се работи за многу комплициран текст, барем во однос на неговата содржина, но и на последиците. Од друга страна, да бидам целосно искрен, постои простор за подобрување во самиот текст и тоа е возможно затоа што станува збор за разговори, ова е процес којшто сè уште не е завршен и не би сакал да се изјаснувам, вели францускиот амбасадор Кристијан Тимоние во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG