Достапни линкови

Трамп ја обвинува Русија за Северна Кореја


Трамп ја обвинува Русија за Северна Кореја
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека Русија ги крши санкциите и и помага на Северна Кореја. Според него, Пјонгјанг со секој ден е се поблиску до ракети со голем дострел кои можат да стигнат до САД.

XS
SM
MD
LG