Достапни линкови

Предупредувачки протест на СОНК


Предупредувачки протест на СОНК
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Синдикатот за образование, наука и култура денеска организира предупредувачки протест пред владата. Бараат покачување на платите, исплата на К-15 и во јавниот сектор, целосно почитување на колективните договори и учество на репрезентативните синдикати при креирање на буџетот кога се работи за платите во јавниот сектор.

XS
SM
MD
LG