Достапни линкови

Столтенберг во Скопје, решение за името на повидок


please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
Директен линк

Во пресрет на новата рунда разговори за името и подигнатиот оптимизам за компромис меѓу Македонија и Грција, аналитичарите на посетата на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг гледаат како на охрабрување за процесите што ќе следуваат.

XS
SM
MD
LG