Достапни линкови

СОНК протестира, Наставничкиот пленум ги бојкотира


please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00
Директен линк

Синдикатот за образование, наука и култура и Иницијативата за формирање Синдикат на Наставничкиот пленум стојат на истите барања, но меѓусебно се обвинуваат дека немаат легитимитет да ги застапуваат интересите на вработените во образованието.

Категории

XS
SM
MD
LG