Достапни линкови

Харадинај алудира на странска вмешаност во убиството на Ивановиќ


Харадинај алудира на странска вмешаност во убиството на Ивановиќ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека убиството на српскиот политички лидер на северот на Косово Оливер Ивновиќ било резултат на нелегално мешање што доаѓа надвор од Косово.

XS
SM
MD
LG