Достапни линкови

Абас: мировниот договор со Израел е мртов


Абас: мировниот договор со Израел е мртов
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Палестинскиот претседател Махмуд Абас изјави дека Израел го завршил мировниот договор потпишан во Осло во 1993 година со кој се гарантира палестинска самоуправа. Тој притоа изјави дека не прифаќа американско посредување во разговорите со Израeл.

Категории

XS
SM
MD
LG