Достапни линкови

Бујароска - Дрисла да ги исполни стандардите или да се затвори


Бујароска - Дрисла да ги исполни стандардите или да се затвори
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:32 0:00

Александра Бујароска од Фронт 21/42 по информаците дека депонијата Дрисла е опасна по здравјето не гледа дека и сега се бара долгорочно решение.Таа оценува дека новите власти посериозно почнале да го третираа проблемот со загадувањаето во Скопје, но екологистите очекувале многу повеќе.

Категории

XS
SM
MD
LG