Достапни линкови

Компромис за името да има, ама не на наша штета!


Компромис за името да има, ама не на наша штета!
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Повеќето македонски граѓани сметаат дека треба да се најде компромис за спорот за името со Грција, но истиот не треба да биде на наша штета. Повеќето од нив сметаат дека за компромисот, граѓаните треба да одлучуваат на референдум, а други пак се со став дека референдумот не е веродостоен.

Категории

XS
SM
MD
LG