Достапни линкови

Со зголемена доверба во институциите до повисок економски раст


please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00
Директен линк

Економскиот раст од 3,2 отсто годинава и 3,9 отсто догодина е остварлив, ако политичката состојба се стабилизира, а бизнисот ја зголеми довербата во институциите.

Категории

XS
SM
MD
LG