Достапни линкови

Чешкиот претседател Земан во трка по втор мандат


Чешкиот претседател Земан во трка по втор мандат
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Чесите денеска и утре гласаат во првиот круг од претседателските избори: Според анкетите на јавното мислење, фаворит е актуелниот шеф на државата Милош Земан. Контроверзна личност, која за неговите приврзаници е политичар подготвен да предизвика со својата мудрост, додека за клеветниците популист со опасна проруска наклонетост.

XS
SM
MD
LG