Достапни линкови

Владите градат доверба, преговарачите бараат решение за името


Македонските власти постојано изразуваат оптимизам дека спорот за името може да се реши во првата половина од годинава, а од друга страна велат дека не се преговара за конкретно решение, туку оти градат доверба со Атина.

XS
SM
MD
LG