Достапни линкови

Јужна и Северна Кореја по две години ги продолжија преговорите


Јужна и Северна Кореја по две години ги продолжија преговорите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Северна и Јужна Кореја ги започнаа своите први официјални разговори за повеќе од две години. Притоа, Северна Кореја се согласи и покрај тензиите да испрати делегација на Зимските олимписки игри во Јужна Кореја.

Категории

XS
SM
MD
LG