Достапни линкови

Проблемот со безбедноста на микрочиповите и натаму без решение


Проблемот со безбедноста на микрочиповите и натаму без решение
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Некои големи компании се откажаа од инсталирањето алтаки за исправање на масовната грешка во безбедноста на микрочиповите, која го изложува скоро секој компјутер и паметен телефон да биде хакиран. Тие страхуваат дека решението е полошо од проблемот.

Категории

XS
SM
MD
LG