Достапни линкови

Граѓаните бараат на извршителите „да им се врзат рацете“


please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00
Директен линк

Граѓанската иницијатива „Стоп извршител“ веќе некое време собира потписи од граѓаните со цел да се измени Законот за извршители и да се направи ревизија на нивната работа. Извршителите, пак, сметаат дека ова е хајка против нивната професија и велат дека никој не смее да биде над законот.

XS
SM
MD
LG