Достапни линкови

Потребни се субвенции, а не нова корупција на весниците


please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00
Директен линк

Здружението на печатени медиуми бара буџетска поддршка за весниците од околу еден милиони евра годишно. Потребни се јасни критериуми за државната помош да не се претвори во нова корупција на медиумите.

XS
SM
MD
LG