Достапни линкови

Згусната јануарска агенда на СЈО


please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00
Директен линк

СЈО во јануари има повеќе судења за повеќе предмети. Во меѓувреме, Кривичниот суд прифати и нови обвиненија за нивните случаи. Според експертите, тоа значи дека сега процесот за разлика од порано се одвива без опструкции, но за докажување на правдата е потребно време.

Категории

XS
SM
MD
LG