Достапни линкови

Повеќето Иранци се за промени


Повеќето Иранци се за промени
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Најновите масовни протести во Иран, според аналитичарите, претставуваат излив на незадоволство од економските тешкотии во земјата. Сепак, тие го истакнуваат и расположението кај повеќето Иранци до промени да се стигне на мирен начин.

XS
SM
MD
LG