Достапни линкови

Година засенета од собранискиот ќотек


Централен настан во 2017 беше влегувањето во Собранието и насилствата. Дел од учесниците во насилствата завршија на суд. Годината ја одбележаа и локалните избори и победата на СДСМ, договорот за добрососедство со Бугарија, оставката на Груевски и изборот на Мицкоски за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ.

XS
SM
MD
LG