Достапни линкови

Година засенета од собранискиот ќотек


please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:15:13 0:00
Директен линк

Централен настан во 2017 беше влегувањето во Собранието и насилствата. Дел од учесниците во насилствата завршија на суд. Годината ја одбележаа и локалните избори и победата на СДСМ, договорот за добрососедство со Бугарија, оставката на Груевски и изборот на Мицкоски за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG