Достапни линкови

Културолошки напад од Кремљ


Културолошки напад од Кремљ
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Неколку признати аналитичари, две истражувачки мрежи и весникот Гардијан, повикувајќи се на документи од македонските тајни служби, тврдат дека Русија политички делува во Македонија и преку граѓанскиот сектор како дел од нејзината стратегија за оддалечување на Западен Балкан од ЕУ и НАТО

Категории

XS
SM
MD
LG