Достапни линкови

Година одбележана од насилството во Собранието на 27 април


Година одбележана од насилството во Собранието на 27 април
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00

2017 ја одбележаа многу настани на политички план. Годината најмногу ќе се памети по насилството во Собранието на 27 април, протестите кои доведоа до инцидентот и оние кои следеа по обидите за негово расветлување. Потоа следеше и промената на власта на централно и локално ниво и заминувањето на Никола Груевски од лидерската позиција во ВМРО-ДПМНЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG