Достапни линкови

Предизвиците на новиот Јавен обвинител


please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00
Директен линк

Во Собранието на Република Македонија на дневен ред е избор на нов Јавен обвинител. Станува збор за Љубомир Јовески кој доаѓа на местото на Марко Зврлевски. Една од најтешките задачи со кои ќе треба да се справи новиот државен јавен обвинител е да го отргне политичкото влијание од Обвинителството.

Категории

XS
SM
MD
LG