Достапни линкови

Византискиот сон на Путин


Византискиот сон на Путин
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Рускиот претседател Владимир Путин ѝ ја врати моќта на црквата и направи неофицијален сојуз со неа за да го оствари т.н. византиски сон за ширење на руското влијание наспроти НАТО и ЕУ, сегде до кај што досега православието, коментираат експерти.

Категории

XS
SM
MD
LG