Достапни линкови

Мијалков, Јанкуловска, Јакимовски во суд - рочиштето за Таргет-Тврдина одложено


Мијалков, Јанкуловска, Јакимовски во суд - рочиштето за Таргет-Тврдина одложено
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Судењето на предметот „Таргет-Тврдина“ денеска беше одложено. На заминување од судот, екс директорот на УБК и обвинет Сашо Мијалков изјави дека немало законски услови за одржување на расправата. Додаде дека се уште е рано да зборува за доказите кои преку адвокатите ги доставил во своја одбрана.

XS
SM
MD
LG