Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ пред одлука - ќе има ли конгрес за нов лидер?


please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00
Директен линк

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва, а Централниот комитет утре треба да одлучат дали ќе се одложи конгресот за избор на претседател на партијата за во февруари, како што побараа истакнати партиски членови. Потписниците се надеваат дека ќе преовладеело мислењето за обединување на партијата.

XS
SM
MD
LG