Достапни линкови

За три години јавниот долг ќе се зголеми за 1,8 милијарди евра


please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00
Директен линк

Според фискалната стратегија за периодот 2018-2020 година, јавниот долг за три години треба да достигне 6,5 милијарди евра, односно да надмине 53 проценти од БДП-то. Опозицијата обвинува за расипништво, власта вели дека фискалната консолидација е почната, но таа се одвива постапно.

Категории

XS
SM
MD
LG