Достапни линкови

Флоријан Бибер, професорот на Универзитетот во Грац


please wait

No media source currently available

0:00 0:00:21 0:00
Директен линк

Русија прави сè што може за да ја спречи евроатлантската интеграција на Балканот, а новиот претседателски мандат на Владимир Путин ќе значи и нови перипетии за регионот во евроатлантската интеграција, вели Флоријан Бибер, професорот на Универзитетот во Грац во интервју за Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG