Достапни линкови

Бибер – Нов мандат за Путин, нови сопнувања на Балканот


Бибер – Нов мандат за Путин, нови сопнувања на Балканот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Русија прави се' за да ја спречи евроатлантската интеграција на Балканот, а новиот претседателски мандат на Владимир Путин ќе значи и нови перипетии за регионот и Македонија, анализира Флоријан Бибер, професорот на Универзитетот во Грац во интервју за Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG