Достапни линкови

Трамп со нова политика кон Кина


Трамп со нова политика кон Кина
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Претседателот Доналд Трамп денеска ќе ја изложи новата стратегија за национална безбедност на САД, врз основа на неговата политика „Америка на прво место“. Тој, меѓу другото, според извори во Белата куќа, ќе оцени дека Кина е „конкурент“.

Категории

XS
SM
MD
LG