Достапни линкови

Протест за чист воздух пред владата


Под мотото „Станете за чист воздух“, околу 200 скопјани организирани преку социјалните мрежи излегоа на протест пред владата, барајќи од надлежните решенија за загадувањето на воздухот. Тие бараат од власта да преземе поактивни мерки против загадувањето.

XS
SM
MD
LG