Достапни линкови

ЕУ и натаму поделена околу мигрантите


Две години откако мигрантската криза ја подели Европската унија, нејзините лидери се уште се обидуваат да ги надминат разликите за тоа како да се справат со ова прашање.

XS
SM
MD
LG