Достапни линкови

ЕУ и натаму поделена околу мигрантите


ЕУ и натаму поделена околу мигрантите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Две години откако мигрантската криза ја подели Европската унија, нејзините лидери се уште се обидуваат да ги надминат разликите за тоа како да се справат со ова прашање.

Категории

XS
SM
MD
LG