Достапни линкови

Британскиот парламент ќе има конечен збор за Брегзитот


Владата на британската премиерка Тереза Мај претрпе пораз кога пратениците направија промени во нејзиниот план за Брегзитот. Некои министри сметаат дека тоа би можело да го загрози британското заминување од Европската унија.

XS
SM
MD
LG