Достапни линкови

Тилерсон е за преговори со Северна Кореја


Тилерсон е за преговори со Северна Кореја
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон понуди почеток на преговори со Северна Кореја без предуслови. Ова е извесно повлeкување на САД од ставот дека за преговори е неопходно најпрвин Пјонгјанг да се откаже од нуклеарното оружје.

Категории

XS
SM
MD
LG