Достапни линкови

Тилерсон е за преговори со Северна Кореја


Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон понуди почеток на преговори со Северна Кореја без предуслови. Ова е извесно повлeкување на САД од ставот дека за преговори е неопходно најпрвин Пјонгјанг да се откаже од нуклеарното оружје.

XS
SM
MD
LG