Достапни линкови

Нимиц – Ќе ги интензивираме разговорите за името


Нимиц – Ќе ги интензивираме разговорите за името
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Медијаторот на Обединетите Нации во разговорите за името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц по денешните разговори во Брисел со преставниците, Васко Наумовски и Адемантиос Василакис изјави дека и во Скопје и во Атина постои добра волја да се реши ова прашање.

Категории

XS
SM
MD
LG