Достапни линкови

Нимиц – Ќе ги интензивираме разговорите за името


Медијаторот на Обединетите Нации во разговорите за името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц по денешните разговори во Брисел со преставниците, Васко Наумовски и Адемантиос Василакис изјави дека и во Скопје и во Атина постои добра волја да се реши ова прашање.

XS
SM
MD
LG