Достапни линкови

Путин и Ердоган против одлуката на Трамп за Ерусалим


Русија и Турција се на ист став дека одлуката на Соединетите држави за признавање на Ерусалим како главен град на Израел ја дестабилизира ситуацијата на Блискиот Исток.

Категории

XS
SM
MD
LG