Достапни линкови

Путин и Ердоган против одлуката на Трамп за Ерусалим


Путин и Ердоган против одлуката на Трамп за Ерусалим
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Русија и Турција се на ист став дека одлуката на Соединетите држави за признавање на Ерусалим како главен град на Израел ја дестабилизира ситуацијата на Блискиот Исток.

Категории

XS
SM
MD
LG