Достапни линкови

Ерусалим, град прогонуван од војни


Ерусалим, град прогонуван од војни
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

И додека одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го признае Ерусалим за главен град на Израел предизвика нов бран протести на Палестинците во Појасот Газа, арапските жители на Ерусалим велат дека тие никогаш не виделе мир откако градот бил окупиран од Израел.

Категории

XS
SM
MD
LG