Достапни линкови

Грција и Турција разменија обвинувања за време на посетата на Ердоган


Грција и Турција разменија обвинувања за време на посетата на Ердоган
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Претседателите на Турција и на Грција Реџеп Таип Ердоган и Прокопис Павлопулос изјавија дека двете земји треба да изградат нова иднина и покрај разликите од минатото, откако посетата на Ердоган на Атина се претвори во размена на обвинувања за многу историски прашања.

Категории

XS
SM
MD
LG