Достапни линкови

Грција и Турција разменија обвинувања за време на посетата на Ердоган


Претседателите на Турција и на Грција Реџеп Таип Ердоган и Прокопис Павлопулос изјавија дека двете земји треба да изградат нова иднина и покрај разликите од минатото, откако посетата на Ердоган на Атина се претвори во размена на обвинувања за многу историски прашања.

XS
SM
MD
LG