Достапни линкови

Западен Балкан преку САД до ЕУ


Западен Балкан преку САД до ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:52 0:00

...или САД преку ЕУ до Западен Балкан. Официјален Вашингтон деновиве ги увери европските сојузници дека нивните врски остануваат силни, особено во справувањето со заканите од Русија. Македонија од тоа очекува враќање на патот кон НАТО и ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG