Достапни линкови

Крај на американското медијаторство на Блискиот Исток


Крај на американското медијаторство на Блискиот Исток
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го признае Ерусалим како главен град на Израел би можела да ја загрози улогата на Соединетите Држави како медијатор во регионот, сметаат аналитичарите.

Категории

XS
SM
MD
LG