Достапни линкови

Што велат граѓани за неодговорно трошење на буџетски средства?


Што велат граѓани за неодговорно трошење на буџетски средства?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Јавноста критикува. Членовите на Државната изборна комисија си поделија четири плати како надомест за изборите и најавија дека ќе ги вратат. Другиот случај е со Директорот на агенцијата за туризам Александар Донев, кој патувал со бизнис класа. Каде е политичката одговорност?

Категории

XS
SM
MD
LG