Достапни линкови

Загриженост за планот на Трамп во врска со Ерсуалим


Загриженост за планот на Трамп во врска со Ерсуалим
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Контроверзниот план на американскиот претседател Доналд Трамп да го признае Ерусалим како главен град на Израел и да ја премести амбасадата на САД од Тел Авив предизвика загриженост во светот. Ваквата одлука, според оценките, би можело да предизвика насилства на Блискиот Исток.

Категории

XS
SM
MD
LG