Достапни линкови

Загриженост за планот на Трамп во врска со Ерсуалим


Контроверзниот план на американскиот претседател Доналд Трамп да го признае Ерусалим како главен град на Израел и да ја премести амбасадата на САД од Тел Авив предизвика загриженост во светот. Ваквата одлука, според оценките, би можело да предизвика насилства на Блискиот Исток.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG