Достапни линкови

Судот им одреди притвор на Мукоски, Арнаудов и Василевски


Судот им одреди притвор на Мукоски, Арнаудов и Василевски
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

Кривичниот суд им одреди 30-дневен притвор на пратениците Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов и Сашо Василевски, а куќен притвор добија Јохан Тарчуловски, Жаклина Пешевска и Љупчо Димовски. Се товарат за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста во врска со настаните од 27 април.

Категории

XS
SM
MD
LG