Достапни линкови

Судот им одреди притвор на Мукоски, Арнаудов и Василевски


Кривичниот суд им одреди 30-дневен притвор на пратениците Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов и Сашо Василевски, а куќен притвор добија Јохан Тарчуловски, Жаклина Пешевска и Љупчо Димовски. Се товарат за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста во врска со настаните од 27 април.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG