Достапни линкови

Бејли - Борбата против корупцијата бара одлучност


Бејли - Борбата против корупцијата бара одлучност
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Владеeњето на правото и борбата против корупцијата се клучен и важен тест за овој регион, рече американскиот амбасадор Џес Бејли во своето предавање пред студентите на Факултетот за безбедност. Додаде дека САД остануваат наш партнер и поддржувач кон членството во ЕУ и НАТО.

Категории

XS
SM
MD
LG